Ustawienia Aplikacji to miejsce, w którym jeszcze lepiej dostosujesz działanie systemu Tillio do specyfiki funkcjonowania Twojej firmy. Dodaj standardowe godziny pracy oraz dni wolne, by zadania i wydarzenia widoczne w kalendarzu, mogły być jak najlepiej dopasowane do rytmu funkcjonowania całej firmy. Możesz tutaj również dodać waluty, z jakich korzystacie oraz dostosować dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym wrażliwe dane przechowywane w systemie nie trafią w niepowołane ręce.

Aby dostosować elementy dotyczące aplikacji, w sekcji Ustawienia kliknij w pole Aplikacja i wybierz jedną z trzech zakładek: Ogólne, Waluty lub Bezpieczeństwo.

Ogólne

W ustawieniach ogólnych zdefiniujesz szczegóły dotyczące specyfiki firmy oraz harmonogramu pracy. W tym miejscu możesz ustawić:

  • język, jakim posługuje się organizacja,
  • kraj,
  • strefę czasową,
  • pierwszy dzień pracy,
  • czas pracy, czyli od której do której godziny pracujesz,
  • wolne dni w tygodniu,
  • święta, czyli dni ustawowo wolne od pracy,
  • dodatkowe dni wolne, czyli te charakterystyczne jedynie dla Twojej organizacji,
  • adresy IP firmy.

Po wprowadzeniu każdej zmiany w powyższych polach, w prawym dolnym rogu pojawi się pasek z liczbą wprowadzonych zmian oraz dwa przyciski: Anuluj oraz Zapisz.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Ustawiając godziny pracy pamiętaj, że godzina w Czas pracy od nie może być późniejsza od Czas pracy do i na odwrót.

Waluty

W zakładce Waluty możesz z listy rozwijanej wybrać wszystkie waluty, które będą dostępne podczas korzystania systemu oraz główną walutę w aplikacji, czyli tą, która zawsze będzie domyślnym wyborem tam, gdzie podawane są kwoty.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Bezpieczeństwo

System Tillio to miejsce, w którym często przechowywane są wrażliwe i istotne dla funkcjonowania firmy dane. W zakładce Bezpieczeństwo możesz ustawić dodatkowe zabezpieczenia, dzięki którym system będzie jeszcze lepiej chroniony przed nieuprawnionymi osobami.

W tym miejscu możesz ustawić dozwolone adresy IP, z których mogą logować się użytkownicy systemu. Wymagany format wpisywanych adresów to *.*.*.*. Po wprowadzeniu tych danych osoby korzystające z adresów IP innych niż podane nie będą miały dostępu do systemu.

W ustawieniach dotyczących bezpieczeństwa możesz ustalić również po ilu nieudanych próbach zalogowania konto użytkownika ma być zawieszone. Z listy rozwijanej możesz wybrać możliwości od 1 do 10 prób podania niewłaściwego hasła. Możesz również zrezygnować z tego zabezpieczenia i z listy rozwijanej wybrać opcję Wyłączone. Konto użytkownika, który podczas logowania przekroczy wskazaną liczbę prób zostanie zablokowane do momentu aż Administrator zmieni jego status.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Pamiętaj, że definiowanie adresów IP, z których mogą logować się użytkownicy nie sprawdzi się, jeśli Twoi współpracownicy pracują zdalnie oraz logują się do systemu z wielu różnych miejsc i korzystają z różnych sieci.