Moduł Projekty umożliwia tworzenie projektów, określanie ich celu, a także wszystkich szczegółów związanych z ich harmonogramem. Dzięki tej funkcjonalności możesz planować działania dla całego zespołu, a następnie monitorować postęp prac i osiąganych wyników.
Co to są projekty?
Projekty służą do skutecznego planowania i organizacji złożonych zadań powiązanych ze sobą wspólnym celem. Narzędzie to pozwala na określenie odpowiedzialności każdego uczestnika projektu oraz harmonogramu działań. Dzięki możliwości zgromadzenia wszystkich zadań, danych, plików i komunikatów w jednym miejscu, projekty w systemie Tillio stają się efektywnym narzędziem ułatwiającym współpracę, monitorowanie postępów oraz skuteczną realizację projektu na czas..
Zadania w projekcie
Praca w projekcie opiera się na zadaniach projektowych, które są integralnymi elementami całego projektu i mogą być przydzielone do różnych użytkowników systemu. Możesz je utworzyć bezpośrednio w wybranym projekcie lub z poziomu Modułu Zadania, a następnie przypisać do dowolnego projektu.
Po przekształceniu zadania w zadanie projektowe otworzy się przed Tobą szereg nowych i bardziej rozbudowanych możliwości edycji, takich jak dodawanie kamieni milowych, zależności, podzadań czy zatwierdzenia.
Jak tworzyć projekty?
Jeśli chcesz stworzyć nowy projekt, możesz to zrobić z poziomu:
- widoku tabelarycznego - kliknij ikonkę lub wprowadź nazwę dla nowego projektu w polu + Dodaj pod ostatnim projektem na liście.
- widoku pudełkowego - kliknij ikonkę lub na puste pudełko wypełnione ikonką .
Efektywna praca z projektami
Wykorzystuj projekty, by usprawniać realizację celów i poprawiać przepływ informacji między współpracownikami:
- Tworząc nowy projekt nadaj mu precyzyjną nazwę i dodaj szczegóły, takie jak kolor czy ikona, które będą wyróżniały go wśród pozostałych projektów.
- Wykorzystuj szablony dla powtarzalnych projektów, co pozwoli zaoszczędzić czas i uniknąć konieczności tworzenia wszystkiego od zera. Gotowe schematy pozwolą na efektywniejsze tworzenia kolejnych projektów, poprawią ich przebieg, skuteczność i zautomatyzują pracę.
- Przypisz do swojego projektu kontrahenta, aby móc łatwo śledzić aktywności związane z danym klientem.
- Określ termin wykonania, aby ustalić konkretny harmonogram i ścisłe ramy czasowe dla projektu, co pozwoli na zapewni terminowe osiągnięcie celów.
- Dodawaj uczestników projektu oraz nadawaj im odpowiednie uprawnienia, które pozwolą Ci określić zakres możliwości wykonywanych działań w projekcie.
- Przypisz projekt do grupy, by jeszcze lepiej dbać o porządek w swoich projektach. Grupuj również zadania projektowe, aby plan działania dla uczestników projektu stał się bardziej czytelny i zorganizowany.
- Śledź postęp realizacji projektu oraz sprawdzaj jego historię, by monitorować na bieżąco jego rozwój, a także wprowadzone zmiany i decyzje podjęte w trakcie trwania projektu.
- Przekształcaj zadania w projekty lub w podzadania, aby elastycznie dostosowywać pracę do potrzeb projektu. Ta funkcja jest szczególnie przydatna, gdy okazuje się, że praca nad konkretnym aspektem jest bardziej lub mniej rozbudowana niż pierwotnie założono.