Projekty obejmują szereg mniejszych funkcji, które wspólnie oferują zestaw narzędzi do jak najlepszego zarządzania projektami. Definiuj poszczególne etapy projektu korzystając z podziału na grupy lub kamienie milowe. Dodawaj zadania projektowe oraz podzadania i przypisuj do nich osoby odpowiedzialne za ich wykonanie i zatwierdzenie. Wszystkie możliwości oferowane przez ten moduł pozwolą na zwiększenie efektywności pracy z projektami.

Nazwa, kolor i ikona projektu

Rozpocznij pracę na nowym projekcie od ustawienia jego nazwy, koloru i ikony. Pamiętaj, aby nazwa projektu jak najlepiej go charakteryzowała, żeby każdy jego uczestnik od razu wiedział czego dotyczy i z łatwością mógł go odnaleźć. Następnie wybierz ikonę projektu i jego kolor, poprzez kliknięcie na domyślnie wybrane, aby wyróżnić go spośród innych.

Dodatkowo, aby scharakteryzować projekt jak najlepiej, skorzystaj z edytora tekstu i uzupełnij opis projektu tak, aby zawierał wszystkie najważniejsze informacje oraz jego cel.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Jeżeli domyślnie dostępne ikony nie pasują do Twojego projektu, skorzystaj z ustawień niestandardowych. Instrukcję wprowadzenia dodatkowej ikony do systemu znajdziesz po kliknięciu w pole Zmień ikonę, a następnie na .

Przypisz projekt do grupy

Ustal grupę , do której chcesz przypisać projekt, aby jeszcze lepiej zorganizować obszar swojej pracy, skuteczniej koordynować działania oraz dbać o porządek wśród swoich projektów.

Po kliknięciu w pole Grupa projektu , pojawi się lista wszystkich dostępnych grup, które dodałeś do systemu, wybierz tę, która Cię interesuje i przypisz do projetu.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Jeżeli nie masz utworzonych żadnych grup to Twoje projekty będą widoczne w postaci jednej listy, ponieważ system domyślnie przypisze je do sekcji Bez grupy.

Kontrahent w projekcie

Tillio umożliwia przypisanie kontrahenta do projektu. Wystarczy, że rozwiniesz listę z kontrahentami i wybierzesz tego, który Cię interesuje. Dzięki temu w łatwy sposób możesz śledzić przebieg współpracy z klientem oraz projekty, które są z nim związane.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Możesz dodać nowego kontrahenta z poziomu przypisywania go do projektu. Wystarczy kliknąć w Dodaj nowego kontrahenta, a na widoku pojawi się formularz. Uzupełnij go i zapisz, a nowy kontrahent zostanie jednocześnie dodany do systemu i przypisany do projektu

Termin wykonania projektu

Zaplanuj projekt i określ termin jego wykonania . Dobierz datę do projektu w ten sposób, aby nie kolidowała z innymi zadaniami oraz została dopasowana do harmonogramu organizacji.

Możesz ustawić termin wykonania projektu jako określony dzień i miesiąc, sugerujący datę zakończenia działań nad nim lub wybrać zakres dat, w którym wszystkie zadania projektowe powinny zostać wykonane. Ta funkcja pozwoli Ci na jeszcze lepsze planowanie i zwiększenie efektywności pracy nad projektem, a dodatkowo zmniejszysz ryzyko niepowodzeń oraz opóźnień.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Uczestnicy projektu

Praca na projektach często wymaga zaangażowania innych współpracowników. Możesz zarządzać pracą zespołową poprzez dodanie wszystkich niezbędnych użytkowników jako uczestników projektu . Każda z osób w zależności od przyznanych uprawnień będzie mogła pracować nad projektem lub obserwować jego postępy. Dzięki temu każdy ma jasno określone zadania i obowiązki.

Dodając nowy projekt, automatycznie stajesz się jego właścicielem i uczestnikiem, ponieważ każdy z nich wymaga przypisania co najmniej jednego użytkownika. W dowolnej chwili możesz jednak zmienić właściciela projektu nadając te uprawnienia innemu użytkownikowi oraz dodać innych uczestników.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Uprawnienia w projekcie

Tillio pozwala na zabezpieczenie sposobu zarządzania projektem poprzez przypisywanie uczestnikom odpowiednich uprawnień. W trakcie edycji projektu możesz zmienić uprawnienia klikając w ikonkę , a następnie w konkretnego uczestnika.

  • Przypisz uprawnienie Może edytować dla uczestników, którzy powinni mieć możliwość edycji projektu i jego zadań.
  • Wybierz Może komentować dla osób, które powinny móc jedynie komentować i wykonywać zlecone zadania.

Ta funkcja da Ci pewność, że każdy z użytkowników ma dostęp tylko do elementów, których potrzebuje, aby efektywnie pracować na projekcie.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Status projektu

Śledź poziom zaawansowania projektu poprzez określenie jego statusu . Wybierz go spośród domyślnych statusów takich jak nowy czy w trakcie lub modyfikuj statusy w ustawieniach, tak aby dostosować ten element odpowiednio do potrzeb Twojej organizacji. Dzięki statusom możesz w szybki sposób sprawdzić na jakim etapie jest projekt, a także jakie są oczekiwania dotyczące kolejnych zadań.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Edytując statusy projektowe z poziomu ustawień możesz dodatkowo aktywować funkcję przekazywania zadań projektowych do Modułu Zadań.

Monitoruj postęp projektu

Monitoruj postęp projektu za pomocą wskaźnika wykonanych zadań projektowych. Pasek postępu uwzględnia ilość zadań wykonanych i niewykonanych oraz odpowiednio zapełnia się i zmienia wartość po wykonaniu kolejnych zadań.

Dzięki tej funkcji sprawdzisz ilość zadań, które trzeba wykonać, aby ukończyć projekt i porównasz rzeczywisty postęp projektu z początkowym planem. Takie działanie pomoże Ci wykryć niepożądane opóźnienia czy problemy związane z jego realizacją.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Wskaźnik postępu projektu nie uwzględnia zadań archiwalnych oraz podzadań, dlatego ich obecność w projekcie, a także status ich wykonania, nie będą miały wpływu na zmianę jego wartości.

Sprawdź historię projektu

Okno projektu dzieli się na dwie części. W pierwszej z nich, znajdującej się po lewej stronie, możesz swobodnie edytować elementy projektu, natomiast w drugiej znajdziesz całą historię akcji wykonywanych przez jego uczestników.

Historia projektu jest automatycznie aktualizowana i pozwala w łatwy sposób monitorować zmiany zachodzące w projekcie. Szybko sprawdzisz kto, kiedy i jakiej dokonał modyfikacji.

Zrzut ekranu widoku osi czasu z ułożonymi zadaniami

Dodatkowo w historii projektu:

  • pod ikonką znajdziesz funkcję umożliwiającą poszerzenie informacji o zmianach, aby obejmowały również te związane z działaniami wykonywanymi na zadaniach projektowych,
  • pod ikonką znajdziesz filtry, które pozwolą Ci na sprawne przeglądanie wykonanych akcji przez wybranych użytkowników, a także w określonym terminie.